Інна Єрмакова
Фото автора

На Вінниччині вишивка сіл Клембівка, Стіна, Яланець та Городківка вирізняється своєю бездоганністю, делікатністю та витонченістю. Ще з  минулого століття в світі відомі справжні твори народного мистецтва – клембівські сорочки, які набули слави як одні з найскладніших та оригінальніших в Україні, що мають яскраво виражені риси художньої самобутності.

Вишиті рушники Східного Поділля не можливо сплутати з рушниками будь якого іншого регіону. Яскраві, життєрадісні, довершені композиційно. Напевно, в них закодовано наше уявлення про побудову Світу, про життя, про зв'язок поколінь, про відносини між людьми. І не можливо нічого додати, прибрати або змінити в орнаменті, не змінивши кардинально або навіть не зруйнувавши його.
Інна Єрмакова
фото автора



Інна Єрмакова
фото автора


В місті Дрогобич нам пощастило відвідати творчу лабораторію «Мистецька Бойківщина» Дрогобицького національного педагогічного університету ім. Івана Франка.
Інна Єрмакова (фото автора)


Цей допис присвячено світлій пам’яті Мирослави Петрівни Кот. Неймовірній Людині, красивій Жінці, талановитій Майстрині.
Інна Єрмакова
Фото автора


Чим більше занурюємось у вивчення Подільської вишивки, тим більшим є розуміння потреби в подальшому детальному, системному, різнобічному вивченні матеріалу. Первинною метою було дослідити, відновити та передати матеріальну спадщину народного мистецтва, зокрема вишивки Поділля, яка збереглась донині; зібрати та систематизувати орнаменти, підготувати схеми узорів, відшити технічні зразки вишивки; опанувати техніки традиційної вишивки, підготувати матеріали до друкованого видання.

В своїй книзі "Подільська народна вишивка" Людмила Булгакова-Ситник зазначає: "Високопрофесійні зразки набирування по складках знаходимо серед жіночих сорочок південних районів Вінниччини. Особливо ошатно виглядають комірці-стійки і манжети на рукавах, які утворені за рахунок зібраних і закріплених дрібненьких збирок, декорованих набируванням. Виконані таким чином комірці і манжети на жіночих сорочках мають від 1,5 до 3 см (кожен стібок набирування закріплює одну збирочку з двох ниток основи)." [1, стор. 68]