Колегіум Мистецтв У Опішному. Художньо-етнографічний музей «Відродження»


Інна Єрмакова
Фото автора

Невимовне задоволення і відчуття щастя від повернення до місць, що тебе так щиро надихають! 

Особисто для мене одним з таких місць є Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному". Це єдиний в Україні освітній заклад, який надає початкову мистецьку освіту із образотворчого мистецтва та гончарства. Але для мене то не просто назва закладу, а назва неймовірного, щирого, по-дитячому наївного, світлого, казкового світу. Саме в цьому закладі викладають унікальні викладачі, навчаються унікальні діти, створюючи унікальні шедеври! 

При колегіумі з 2005 року працює художньо-етнографічний музей «Відродження». Викладачі та учні закладу здійснили численні керамологічні експедиції, під час яких було зібрано сотні глиняних виробів опішнянських гончарів та етнографічний матеріал з їх побуту. Ці унікальні експонати використовують  для демонстрацій та вивчення на заняттях. Учні мають змогу їх досліджувати. А чи знаєте ви, що цей унікальний дитячий заклад щорічно, починаючи з 2007 року проводить  Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль?  В ньому беруть участь обдаровані юні майстри з багатьох країн світу! Ними було створено понад 2000 творчих робіт, які зберігаються у фондах шкільного музею. Крім  етнографічних матеріалів та творчих робіт учасників Міжнародних фестивалів фондові збірки музею складаються з колекції випускних робіт, колекції творчих робіт опішнянських майстрів,  колекції творчих робіт майстрів навчально–виробничої гончарної майстерні Колегіуму мистецтв, колекції кращих робіт учнів Колегіуму.

Втрачається відчуття часу та реальності коли поринаєш у розглядання дитячих та юнацьких робіт. Вони такі щирі, унікальні та неповторні! Тут не зустрінеш повторень, копіювань або наслідувань. Образи, що народжені в дитячій уяві та втілені юними майстрами в глині зачаровують, дивують, повертають тебе до себе справжнього. 

Придивіться до цих робіт і ви зможете в них побачити справжню дитячу Душу! Чисту і світлу…
Це будиночок в якому живе душа
У Колегіумі мистецтв з першого до одинадцятого класу разом із загальноосвітніми дисциплінами учні вивчають гончарство, скульптуру, рисунок, живопис, композицію, основи технічного рисунка, креслення, художню культуру, основи керамології.


Щиро вдячні  директорові ДСХШІ І-ІІІ ступенів "Колегіум мистецтв у Опішному" імені Василя Кричевського  Овчаренко Людмилі Миколаївні за гостинну зустріч та Різниченко Валентині Павлівні, вчителю гончарства, майстру навчально-виробничої майстерні за таку цікаву та детальну багатогодинну екскурсію. І ще за ту любов, що Ви, Валентино Павлівно, випромінюєте коли розповідаєте про своїх учнів та їх творчі здобутки!

Опішне. Вересень 2015р.

0 коментарі:

Дописати коментар